Bodrum Kat Karşılığı

Arsa niteliği taşıyan binaların ve boş arsaların maddi gücü yetersiz olan mal sahipleri tarafından müteahhitlere arsayı bina yapmak karşılığında anlaşarak vermesidir.

Kat karşılığı arsa işlemi sırasında mağdur olmamanız için bilmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır:

Kat karşılığı arsa ve bina sahiplerini cezbetmektedir. Bu durum bazen müteahhit firmalar için kötü niyetli kullanılabilmektedir. Bu yüzden arsa sahiplerinin aceleci ve heyecanlı davranması müteahhit firmalar tarafından oldu bittiye getirilerek geri dönüşü zor olan sorun yaşamanıza neden olabilmektedir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki; İşini iyi yapan meslektaşlarımız ile uygun şartlar oluşturarak açık, net ve somut bilgiler ışığında anlaşma yaptıktan sonra ortaya çıkabilecek sorun ve problemler ile karşılaşmayarak hiçbir maddi ücret ödemeden iskanlı mülkiyet sahibi olabilirsiniz.

 Bina ve Arsanızı Kat karşılığı müteahhit firmaya verirken nelere dikkat etmelisiniz ?

  1. İnşaat yapacak müteahhit firmanın referansları incelenmelidir.
  2. İnşaatı yapacak firmanın banka ve kurumlardaki itibarları
  3. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus müteahhit firmanın daireleri teslim etme süresidir. Süre eğer sözleşmeye konulmaz ise sürenin açık olacağından teslimat gecikmesi yaşayacağınızdan, bu sürenin inşaatın büyüklüğü göz önünde bulundurularak sürelendirilmesi gerekmektedir.

Yapılacak olan projenin iyi analiz edilerek yapıda kullanılacak malzemelerin kalite ve standartlarının belirtilmesi ve sözleşme yapacağınız müteahhit firmanın daha önce yapmış olduğu binadaki daire sahipleriyle yapmanız gereken görüşme size en iyi referans olacaktır. Müteahhit ve arsa sahibini mağdur etmeyecek şekilde her iki taraf lehine uygun şartlar sağlayan bir sözleşme yapmak çok önemlidir.


Aşmak İnşaat A.Ş , arsanızın imarına bağlı olarak konut veya ticari ünitelerde kat karşılığı çözüm ortağınız olmaya hazırdır.
Kat Karşılığı İnşaat , Kat Karşılığı inşaat firması , Kat Karşılığı inşaat bodrum , bodrum Kat Karşılığı inşaat , Kat Karşılığı inşaat firmaları , Kat Karşılığı inşaat yapanlar , bodrumda Kat Karşılığı inşaat , Kat Karşılığı inşaat firması bodrum